Kína aggodalmát fejezi ki az Európai Unió elektromos járművek adója miatt

A Kínai Kereskedelmi Minisztérium június 12-én közölte, hogy Kína súlyos aggodalmának és elégedetlenségének adott hangot az Európai Bizottság előzetes döntése nyomán, amely ideiglenesen szubvencióellenes adót vetett ki a Kínából importált elektromos autókra.

Kína aggodalmát fejezi ki az Európai Unió elektromos járművek adója miatt
Az emberek meglátogatták a kínai Xpeng autógyártó standját a 2023-as Nemzetközi Autószalonon, hivatalos nevén IAA MOBILITY 2023 Münchenben, Németországban 2023. szeptember 5-én.

A minisztérium szóvivője elmondta, hogy Kína felszólította az Európai Uniót, hogy haladéktalanul orvosolja jogellenes cselekedeteit, és keressen párbeszédet és tárgyalásokat a két fél között fennálló kereskedelmi súrlódások hatékony kezelése érdekében.

Ez a szóvivő azt mondta: ez a döntés, amely figyelmen kívül hagyja a tényszerű bizonyítékokat és a Kereskedelmi Világszervezet szabályait, Kína többszöri erős kifogása ellenére született. Ez a döntés figyelmen kívül hagyja az Európai Unió több tagállamának kormányától és ipari szektorától érkező fellebbezéseket és figyelmeztetéseket is. Ez az ítélet nem veszi tudomásul, hogy Kína versenyelőnye az elektromos autóiparban a tisztességes és nyílt verseny eredménye, és sérti a Kereskedelmi Világszervezet szabályait, és nem ismeri el a kínai vállalatok átfogó együttműködését a vizsgálat során. Ez a protekcionizmus, a kereskedelmi súrlódások eszkalálódása és a tisztességes verseny aláásása a „tisztességes verseny fenntartása” álcája alatt való nyilvánvaló cselekedet. Ez a lépés nemcsak a kínai elektromosautó-ipar törvényes jogait és érdekeit veszélyezteti, hanem a globális autóipari ellátási láncot is megzavarja.

A Kínai Népköztársaság Kereskedelmi Minisztériuma, Peking, Kína
A Kínai Népköztársaság Kereskedelmi Minisztériuma, Peking, Kína

A szóvivő azt is elmondta, hogy: Az Európai Bizottság lépései azzal a kockázattal járnak, hogy kedvezőtlen légkört teremtenek a kétoldalú gazdasági és kereskedelmi együttműködésben Kína és az Európai Unió között. Az ilyen intézkedések nemcsak az európai fogyasztók érdekeit akadályozzák, hanem veszélyeztetik az Európai Unió saját, a környezetbarát átállásra és az éghajlatváltozás globális szintű kezelésére irányuló együttműködési céljait is. Kína lépést fog tartani az Európai Unió fejleményeivel, és felkészül a szükséges intézkedések megtételére az érintett kínai vállalatok jogainak határozott védelme érdekében.

Legújabb cikkek

Kapcsolódó cikkek